Kā var aizsargāt savu māju vai dzīvokli?

Ikgadu Latvijā tiek veiktas desmitiem tūkstošu zādzību. Pēc statistikas redzams, kad iebrucēji vairums gadījumu tiek iekšā dzīvoklī, izsitot slēdzeni vai atrodot atbilstošu atslēgu, vēl viens izplatīts veids parasti ir iekļūšana pa logu vai caur ventilācijas atverēm vai arī balkoniem, retāk viņi liek klāt diezgan rupjas durvju uzlaušanas metodes. Noziedznieku profesionalitāte un vēl atjautība jau ar katru dienu pieaug, bet iebrukšanas skaits palielinās brīvdienās un skolēnu brīvdienās. Tādēļ savam sirdsmieram, būtu nepieciešams padomāt tieši par dzīvokļa drošību un tad apskatīties, kādi tad drošības risinājumi tirgū ir atrodami.

Ar ko atšķiras savā starpā dažnedāžādi drošības risinājumu veidi?

Vēlaties labāk pasargāt māju vai dzīvokli? To tiešām var nodrošināt sekojoši drošības risinājumi – teritorijas aizsardzība ar īpaši apmācītiem cilvēkiem (fiziskā apsardze pakalpojumi), vēl ir tehniskā apsardze, inženiertehniskās aizsardzības metodes un arī kombinēta aizsardzība. Ar ko šie veidi atšķiras viens no otra varēs redzēt tālāk.
Īpašumu sargā specializētie dienesti un apsardze – tieši šī aizsardzības metode arī tiek dēvēta kā fiziskā apsardze, pie tam to var realizēt divējādi: piesaistot organizācijas, kas specializējas objektu aizsardzībā, vai arī nolīgstot atsevišķu sargu. Kompānijas, kas tad piedāvā cilvēkiem fizisko apsardzi, pašu darbu veic profesionāli un vēl efektīvi, šo uzņēmumu speciālisti ir īpaši apmācīti un, protams, tiem būs vajadzīgie aizsardzības līdzekļi (munīcija, apģērbs un arī aprīkojums. Šāda veida aizsardzības organizēšanas darbs ir saprotams, taču salīdzinoši izmaksu ziņā dārgs. Lētāks veids būs sargs, ko arī, piemēram, iespējams nolīgt, izmantojot apsardzes firmas.
Savukārt, tehniskā apsardze ir tāda sardze, kur ir pielietota signalizācijas uzstādīšana, kuras visi signāli nokļūst uz “pulti”. Svarīgākie tehniskie līdzekļi objekta aizsardzībai ir speciāli signalizācijas sistēmas sensori. Turklāt šādas ierīces ir uzstādītas pa aizsargājamās teritorijas perimetru un vajadzības gadījumā ziņo. Pie tam arī šinī gadījumā pastāv divi veidi, kur viens ir līguma noslēģšana tieši ar uzņēmumu, kur speciāli norīkots darbinieks seko situācijai klienta mājā. 2. izvēles variants būs, kad tieši ziņa nokļūst uz īpašnieka telefonu un ziņo par situāciju.
Mājas apsardze izmantojot inženiertehnikas līdzekļus – šeit tiek izmantoti dzelzs režģi, žalūzijas uz logiem, kā arī triecienizturīgs pārklājums. Šis risinājums bez šaubām būs lētāks un arī diezgan drošs, bet uguns nelaimes situācijā var būt radies slazds pašam sev, kā arī bieži tas neaiztur laupītājus.
Pēdējais variants ir apvienotie jeb kombinētie drošības risinājumi, šajā gadījumā var tikt apvienoti divi vai jau vairāki drošības risinājumu veidi. Šajā gadījumā var būt pilnīgi drošiem tiešām par labu mājokļa drošību.

Kādi kritēriji jāpielieto meklējot apsardzi?

Skatoties apsardzes kompānijas, nozīmīgs moments ir tieši tas, vai, piemēram, šis uzņēmums ir gatavs uzņemties finansiālu atbildību. Pēc likuma firmai jau ir jāatbild par zaudējumiem, kas radušies nekvalitatīvu pienākumu izpildes vai kādas darbības neīstenošanas dēļ. Otrs svarīgs faktors būtu ātrās reaģēšanas dienesta ierašanās laiks. Šim maksimālajam laika periodam ir jābūt iekļautam līgumā, savādāk nemaz nav iespējams pieprasīt finansiālu kompensāciju, ja darbinieki nepaspēs atbraukt laicīgi. Eksperti atzīmē, ka vidēji ātrās reaģēšanas komandu ierašanās laiks ārpus pilsētas ir 10-15 min, pilsētā vēl ātrāk, taču, protams, šo laiku atrunā katram individuāli. Bez šaubām izlasiet neskaitāmas klientu atsauksmes, kuras var atrast par kompāniju, lai varētu saprastu darbības gaitu un arī esošo sadarbību ar klientiem. Firmas darbības profesionālā pieredze, personāla profesionalitāte ka arī fiziskā sagatavotība, moderns aprīkojums arī ir ļoti svarīgs atlases kritērijs.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *